רשימת משאלות מתנה
עגלה (ריק) 0
עגלת הקניות שלך ריקה
תפריט
נצלו את המבצע המיוחד שלנו!
 ימים  jour  :  :
60% מכירות על המוצרים שלנו!
הסמכת יהלום
תעודת AGS תעודת GIA

כדי להיות מסוגל להעריך את איכותו של יהלום מבלי להיות איש מקצוע, יש צורך במידע מסוים המתואר בתעודה. מובן מאליו שלתעודה אין ערך אלא אם כן היא מוכרת במקצוע.

גופי ההסמכה הבאים נהנים באירופה, ארה"ב וצרפת עבור האחרונים ממוניטין מצוין. ניתן להשוות את התעודה לתעודת זהות של היהלום, ואי אפשר עוד לבלבל בינה לבין אחר. הוא מגיע בצורת הדפס שעליו מצוינים מאפייני היהלום המוערך. הוא אומר לך את המידות והמשקל המדויקים של היהלום, כמו גם את פרטי החיתוך והאיכות שלו. זה מפרט במדויק את כל המאפיינים השונים של האבן.

התעודות משמשות גם כהוכחה לזהות היהלום המוערך. למעבדות לפעמים יש את הספציפיות שלהן, חלקן יכשירו את הפרופורציות של היהלום, אחרות לא (למשל עבור ה-GIA וה-LFG). חלקם מציעים את האפשרות לאטום את היהלום (למשל עבור HRD ו-IGI), אחרים לא.

המועדים לאישור יהלום משתנים מאוד ממעבדה אחת לאחרת, הם יכולים לנוע בין 24 שעות למספר שבועות. אין חוק שקובע את אופן הערכת היהלומים. ישנם הבדלים בין חברות וארגוני דירוג שונים. Skdiamant מעבדת יהלומים מאושרים ומוערכים מהמעבדות היחידות המכובדות בעסקים. מעבדות אלו הן GIA, EGL ו-AGS.

  • GIA - המכון הגמולוגי של אמריקה מעבדת ה-GIA היא הנפוצה ביותר וקובעת את הסטנדרט בתעשייה להערכת צבע ובהירות.
  • EGL - European Gemmology Laboratory: הסמכת EGL דורשת בדרך כלל פחות מדוח הערכת GIA. מערכת הדירוג שלהם עשויה להיות מקלה יותר.
  • AGS - The American Gem Company AGS Certification משתמשת במערכת דירוג יהלומים המדרגת חיתוך, צבע ובהירות מאפס עד 10 בסולם כאשר אפס הוא הנדיר והרצוי ו-10 הוא הפחות רצוי.

האם אני צריך תעודה?

העמדת הבחירה שלך על יהלומים בחיתוך מוערך מאפשרת לך לבצע בחירה מושכלת. ההסמכה מאפשרת לכם מעל הכל להשוות ביניהן ולדוגמא לבחור בין שתי אבנים באותו משקל אך באיכות שונה.

האם אישור מייקר את עלות הרכישה?

העלות שלו יכולה לנוע בין כמה עשרות יורו לכמה מאות יורו, זה תלוי במשקל היהלום ובסוג התעודה שרוצים להשיג. מכיוון שההסמכה יכולה לעלות יותר מהיהלום עצמו, יהלומים של פחות מחצי קראט מאושרים רק לעתים רחוקות. 

כל יהלום חתוך שנמכר על ידי Skdiamant.com יכול להיות מלווה בדוח מעבדה מ-GIA, EGL או AGS, מכיוון שמעבדות אלו הוכיחו במידה רבה רמת דרישה שהיא גם זו של skdiamant.
close

Liste de souhaits